Marketing po godzinach - blog


Czyli jak to się wszystko zaczęło, co się u mnie dzieje i czy strona i oferta właściwie są aktualne?

Nowy rok, stary ja.


Opublikowano 03 Stycznia, 2022 o 08:20


Powolutku, małymi kroczkami do przodu. Dotychczasowe cele zrealizowane – z mniejszymi lub większymi sukcesami. Rok 2022 będzie rokiem nauki JavaScript.

Plan na najbliższe pół roku to także dwa projekty – własny szablon dla Wordpress oraz pierwszy własny czysty szablon www, który postaram się opublikować w odmętach internetu. No i JS, tutaj na szczęście wspiera mnie mój Kindle i Helion. Biblioteczka się rozrasta.

Nauka i co dalej?


Opublikowano 02 Września, 2021 o 21:2


Okres wiosenno-letni minął na ugruntowaniu wiedzy. Artykuły na temat tworzenia stron www, kurs html + css, nowe pozycje w biblioteczce Helion i powrót do kupionych kiedyś poradników. Ten etap już za mną - teraz czas pojawić się w lokalnych portalach, czas przygotować propozycję współpracy dla potencjalnych klientów. Ponieważ wieczory są coraz dłuższe - mam nadzieję, że uda się poświęcić projektowi HellMi jeszcze więcej czasu.

Do końca września daję sobie czas, aby znaleźć 5-10 firm które: posiadają nieaktualizowane strony www lub posiadają nieaktualizowane social media. Następnie planuję przygotować dla każdej z nich ofertę współpracy.

Kolejnym zadaniem na ten okres, to pojawić się w lokalnych bazach i portalach ogłoszeniowych. Dzięki temu będę budował bazę klientów jednocześnie aktywnie i biernie. Żeby zaistnieć, trzeba się pokazać. Nikt nie będzie walił drzwiami i oknami, bo chcą ze mną współpracować. Jeszcze nie.

Od pomysłu do realizacji


Opublikowano 11 Lutego, 2021 o 15:03


Pracując na etacie podczas pandemii i spędzając czas przed komputerem w domu przychodziła do głowy często myśl, żeby wykorzystać swoje umiejętności i doświadczenie podczas tworzenia od podstaw czegoś własnego. Początki będą trudne - zawsze są. Jednak razem z tym postem rozpoczynam nowy etap.

Dlaczego taki a nie inny obszar? Dawno temu współprowadziłem stronę internetową lokalnego klubu piłkarskiego. Później, w trakcie studiów organizowałem wiele eventów gdzie odpowiadałem za tematy związane z internetem i marketingiem. Tak trafiłem do mojej pierwszej pracy - specjalisty ds. marketingu, przedstawiciela lokalnych mediów w Rybniku. Zainteresowanie zostało, jednak zawodowo zacząłem zajmować się rozwiązaniami IT w finansach. Dzięki temu obecnie cieszę się moją pracą jako analityk w segmencie IT, co daje mi stabilizację oraz możliwość powrotu do zainteresowań i rozwoju również w tematyce, która doprowadziła mnie do miejsca w którym jestem.

Wierzę, że będę w stanie wspomóc lokalne przedsiębiorstwa w tematyce, która jest potrzebna w dzisiejszym biznesie, a która nie jest ściśle ich działalnością operacyjną - czymś, co przynosi im bezpośrednie przychody. Każdej ze stron pozwoli to na skupieniu się na swojej części biznesu oraz rozwijaniu swoich pasji.

„Przyjaźń oparta na biznesie jest znacznie lepszym interesem, niż biznes oparty na przyjaźni.”

John D. Rockefeller

Dlaczego ten cytat? Rozpoczynając współpracę określimy pewne zasady, którymi będziemy się kierować oraz cele, które chcemy zrealizować. Opierając współpracę na zaufaniu rozpoczniemy kolejny etap w budowaniu swojej działalności i jej wizerunku w najbliższym otoczeniu. Mój pierwszy klient nie będzie pierwszą osobą, z którą współpracowałem. Dlatego postanowiłem wykorzystać właśnie ten cytat Rockefellera. Cześć!